Новини фонду

Бути чи не бути? Мільярд гривень з держбюджету на пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників 24.02.2016

Бути чи не бути? Мільярд гривень з держбюджету на пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників

Слова з монологу Гамлета чи не найточніше характеризують сьогоднішній стан бюджетної програми «Державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників на будівництво (реконструкцію) та придбання життя».

Наразі найважливіша проблема - питання життя і смерті – питання подальшого розвитку чи доживання і остаточної смерті програми «Власний дім», яка так важлива для підтримки сільського населення України. Адже на сьогодні вона є фактично єдиною програмою, за якою селяни (в гарному розумінні цього слова ) можуть взяти пільгові кредити всього під 3% річних на будівництво житла та його благоустрій.

Останні 5 років дана програма фінансувалась з державного бюджету лише за рахунок спеціального фонду, тобто програма існувала (животіла) завдяки поверненню раніше наданих кредитів і в подальшому їх використанню для надання нових кредитів.

Щоб поправити стан справ та відновити програму, асоціацією «Власний дім» та депутатами Верховної Ради розроблено та зареєстровано ВРУ 17 лютого 2016 року проект Закону України №4095 «Про внесення зміни до додатка 4 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо виділення загального фонду на фінансування бюджетної програми «Державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників на будівництво (реконструкцію) та придбання життя». Даний законопроект передбачає виділення 1 млрд грн. з загального фонду Держбюджету на 2016 рік.

Таке значне вливання грошей дозволить «надати кредити 16 300 сільським сім’ям (в тому числі 8 тис. учасникам АТО), ввести близько 400 тис.кв.м. загальної площі житлових будинків, та підключити до існуючих комунікацій 4000 раніше збудованих будинків.» - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, що проблема ресурсного забезпечення програми «Власний дім» розглядалась ще в момент формування коаліції у Верховній Раді. Коаліційною угодою Верховної Ради України VIII скликання (Розділ XI, п.4.3) передбачено відновлення програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» та Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року №385,одним з пріоритетних напрямків передбачено поліпшення житлових і соціально-побутових умов для жителів сільських населених пунктів та підвищення рівня інженерного облаштування села шляхом надання державних пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам (додаток 3 до Стратегії).

Крім цього, згідно недавно схваленої Концепції розвитку сільських територій (розпорядження Кабінету Міністрів України № 995-р. від 23 вересня 2015 р.) передбачено підвищення якості життя сільського населення шляхом надання державної підтримки для розвитку індивідуального житлового будівництва на селі.

Тож відповідь на питання «Бути чи не бути?» отримаємо найближчим часом. Дуже сподіваємося, що програма "Власний дім" не виявиться "черепом" в руках наших депутатів.Повернення до списку